Kartka z kalendarza

Dziś: niedziela, 17 listopada 2019r.

Okres kościelny: Okres zwykły
Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety

Konkursy

„Piękna Wieś Opolska” „Najlepszy Projekt Odnowy Wsi”-Izba Tradycji

W dniu 2 września 2018 roku w  odbywały się  uroczyste Dożynki Wojewódzkie w Paczkowie. W korowodzie dożynkowym udział wzięli przedstawiciele sołectwa Mochów. Ten przeszedł z kościoła parafialnego na boisko , gdzie przez cały dzień odbywały się uroczystości.

Tradycyjnie gospodarze dożynek dzielili się z uczestnikami uroczystości chlebem , wypieczonym z tegorocznego zboża. Dożynki były okazją do wręczania nagród w różnych konkursach (koron żniwnych ,produktów regionalnych ,Pięknej Wsi Opolskiej ,najlepszy projekt Odnowy Wsi).W konkursie „Piękna Wieś Opolska” oraz najlepszy projekt Odnowy Wsi sołectwo Mochów w każdej kategorii otrzymało wyróżnienie.

Czeki wartości 1500 zł  i 500 zł na rzecz Stowarzyszenia Dla Rozwoju i Integracji Mochowa „Razem Łatwiej” z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły odebrał sołtys , Pan Jan Kokurowski wraz z przedstawicielami sołectwa Mochów. Konkurs „Piękna Wieś Opolska” jest jednym z nielicznych tego typu w Polsce.

Jest jedną z form wsparcia jakie oferuje Urząd Marszałkowski społecznością lokalnym uczestniczącym w programie Odnowy Wsi. Opolska wieś staje się elementem wizerunku regionu ,a opolskie doświadczenia są obserwowane i naśladowane w kraju. Nasze sołectwo jest przykładem wsi , iż pokonanie barier i osiągnięcie satysfakcjonującego standardu życia zamyka jedynie pierwszy etap Odnowy Wsi , po którym musi nastąpić drugi etap – poszukiwania specyfiki i budowania oferty dla społeczeństwa.

Obraz:
Obraz:
Obraz:


Powrót do listy aktualności

Wszelkie prawa zastrzeżone. Sołectwo Mochów 2019 ©